Yağ Yaktıran Besinler

Sağlık       08 January 2013, 02:13   371 kez okundu   18    2   

Kilolusunuz ve bunları vermek istiyorsunuz. Yiyerek de kilo verebilirsiniz. Zayıflamaya karar verdiyseniz eğer, sofranızdan yağ yaktıran ve tok tutan besinleri eksik etmemeniz gerekir. Bunları yerseniz yağlarınız erir ve aç kalmazsınız.


Yeşil Çay: Yağ yakımını ve kilo almayı belirgin bir biçimde yavaşlatıyor. İşte bu yüzden her gün en az 1 fincan yeşil çay tüketilmeli.


KIRMIZ BİBER: Kırmızı biberin içindeki capsaicin maddesi metabolizmayı hızlandırıp, vücut ısısını yükselterek enerji harcamaya neden oluyor. Eğer midenizde bir sorun yoksa yemeklere mümkün olduğu kadar kırmızı biber eklenmeli.

Yağsız yoğurt: Günde üç öğün yenen yağsız yoğurt, vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasına yardımcı olur.

Su: Dolaşımı hızlandıran su, yağ yakımını da kolaylaştırıyor. Bu yüzden, zayıflama sürecinde günde en az 2,5 litre su içmeyi unutmayın.

Kivi:Tam bir c vitamini deposudur.c vitaminide yağ yakma metobolizmasını hızlandırır.

Brokoli:Kansere karşı da etkili bir şifa kaynağı olan brokoli haşlanıp üstüne limon ,zeytinyağı ve baharatla tüketilebilir.

Lahana:Lif kaynağı olup tok tutar.haftada bir tüketilebilir.

Kabak ,balkabağı: Lif kaynağıdırlar.tok tutar.

Hayvansal proteinler: Metabolizmayı çalıştırarak yağları yakmaya yardımcıdırlar.. Aynı zamanda tok tutar. Tavuk eti, yağsız yapılan köfte, balık, yumurta, kırmızı et veya peynir günlük beslenmede mutlaka olmalı;ancak ,saf protein diyetlerinden uzak durulmalı. Hiç karbonhidrat tüketmeden sırf protein yediğinizde belki hızlı kilo verirsiniz ama bu seferde farklı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Kalpte ritim bozuklukları, kemik erimesi, tansiyon, kalp-damar vb.

Greyfurt ve limon: Greyfurtun yağ yakıcı olduğu ve günlük olarak alınan yağların yaklaşık 4 te birini yakabilme kapasitesine sahip olduğunu uzmanlar söylemektedirler.


Çilek: İçeriğinde antioksidan barındırır. Çilek diğer yandan yoğurtla birlikte tüketildiğinde öğün atlamak ve tokluk hissi vermesi yönünden işe yaramaktadır ve de yan karın bölgesi yağlarının erimesine yardımcı olmaktadır. Kas güçlendirici bir gıda olarak spor yapanlarca ve vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişiler tarafından da tüketilmelidir.

Kiraz: Metobolizmayı çalıştıran bir meyvedir.

Elma : Bağırsakları harekete geçiren bir meyvedir. Tere:yemeklerin yanında tüketilen tere yağ yakıcı ve bağırsakları çalıştırıc etkiye sahiptir.

Herşey dozunda ve doğal olarak tüketildiğinde doğadaki herşey tam bir şifa kaynağı.

İlgili Yazılar

Yorum Yaz

*İsim
ePosta
*Yorum

Yorumlar (0)

Contact

   Terrasus Group,
      
   Tel: 000-000-0000
   Email: info@terrasus.com
   Website: www.terrasus.com

  • Skype
  • Google+
  • Instagram
  • RSS
  • Site Map